Urfa Taş Ocakları

Urfa Taş Ocakları

Urfa'daki taş ocakları, Urfa'yı önemli ölçüde yukarı çekmektedir. Bulunan taş ocakları sayesinde ekonomiye katkıda bulunan Urfa, bu alanda oldukça ilerleme sağlamayı başarmış bir şehirdir. Zamanla büyüme gösteren ve ilerleme kaydedip gelişen taş ocaklarında çalışanların sayısı da oldukça artmaktadır. 

Yılların vermiş olduğu bir güvenle, tecrübeyle doğru orantılı olarak kaliteli işler çıkaran taş ocakları ve madencilikler, hizmette sınır tanımamaktadır. Mümkün mertebe yüksek kalitede iş yapmayı hedeflemiş olan Urfa taş ocakları, gelişen teknoloji ile birlikte güvenli hizmet odaklıdır. Bu sayede yapıların çoğunda Urfa taş ocaklarından faydalanılmakta ve kaliteli ürün anlayışını bizzat yerinde gösterebilmektedir.

Urfa taş ocakları kuruldukları günden itibaren hep daha ileriyi hedefleyerek ve her projede kendi misyonunu genişleterek yola devam etmektedirler. Urfa taş ocakları, inşaat sektöründe bir öncü olma yolundadırlar ve öncü firma olabilmek için durmadan çalışmaya devam etmektedirler.

Urfa Taş Ocakları Hangi Alanlarda Hizmet Vermektedirler?

Urfa taş ocakları birçok alanda hizmet vermektedir. Özellikle Urfa Taşı, Yontu Taşı, Nahit Taşı ve Bazalt Taşı gibi hizmetler vermektedir. Urfa taş ocaklarında, Kütle Taş imalatı toptan satışı yapılmaktadır. Aynı zamanda yer döşeme, çeşme yapımı, tarihi eserleri onarımlarda, mezar taşı yapımında, fırın taşı yapımında, cami ve minare yapımlarında, taş kaplamalarında hizmet vermektedirler. Urfa taşı, bazalt taşı, yontu aşı ve Nahit taşı hepsi birer doğal taş türüdür. 

Kireç taşı yani kalker ailesinden gelmektedir. Bu taşların hepsinin ortak özellikleri arasında en önemlisi, dayanıklı ve sağlam olmalarıdır. Bu nedenle güvenli bir gelecek için, planlanan bütün projelerde bu taşlardan faydalanılmak istenmektedir. Urfa taş ocakları, bu taşların çıkarılmasında ekonomiye önemli ölçüde gelir sağlamaktadır.

İnsan sağlığını olumsuz yönde hiç bir şekilde etkilemediğinden ve çok uzun ömürlü oluşundan dolayı herkes tarafından tercih söz konusudur. Genel olarak dış cephelerde kullanılan taşların özellikleri arasında, ısı yalıtımını sağlamasıdır. Soğuk havalarda içerideki ısıyı dışarı vermeden ve dışarıdaki ısıyı içeri almadan havayı korumaktadır. Yazın ise, sıcak havayla teması keserek içerideki serin havayı koruyarak uzun süre kalıcı hal almaktadır.