Urfa Tasi

Urfa Tasi

 

Yüzyıllardır camilerin inşaatında kullanılan Urfa taşı günümüzde inşaat sektöründe de sıklıkla kullanılıyor. Özellikle kolay işlenebilir, uzun ömürlü ve estetik görünümlü olması bu taşı değerli kılıyor. Nahid taşı da olarak bilinen bu kireç taşı, Şanlıurfa yöresinde çıkarıldığı için bu isimle anılıyor. Urfa taşları, villa, dubleks inşaatlarında ve çevre düzenlemelerinde ilk aranan oldukları için üretim ve satışını yapan firmayla görüşerek bilgi alabilirsiniz.

 Urfa Taşının Özellikleri Nelerdir?

 1- Taş, çıkarıldığında yumuşaktır ve işlenmesi kolaydır. Zamanla sertleşip, beyaz görünüme kavuşuyor

 1- Sağlam ve çevresel faktörlere karşı dayanıklıdır.

 2- Isı yalıtımı sağlıyor. İç ortamı kışın sıcak, yazın serin tutuyor.

 3- İşlenebilir yapıda olması bakımından her türlü tasarıma uygundur.

 4- Uzun ömürlüdür. Zamanla çatlama, kararma, dağılma gibi bir sorunla karşılaşmazsınız.

 5- 1200 dereceye karşı mukavemetlidir. 1200 dereceyi geçen ısıda yansalar dahi ortaya zehirli gaz çıkarmadıkları için güvenlidirler.

 

 

 Urfa Taşının Kullanım Alanları

 Yakın zamana kadar Urfa taşları, diğer adıyla Nahid Taşları, camilerde, Şanlıurfa’da ev inşaatında ve mezar taşı olarak kullanılıyordu. Bu taşın değerini ve kullanım avantajını keşfeden inşaat sektörü bunu her türlü inşaat, dekorasyon ve çevresel düzenleme alanlarında da kullanmaya başladılar.

 Urfa taşının kullanım alanı çok geniştir. Villa, dubleks, müstakil ev, otel, AVM gibi inşaat sektöründe, zemin taşı, duvar kaplaması gibi çevresel düzenlemelerde, biblo, kül tablası gibi aksesuarlarda tercih ediliyor. Bunların dışında tarihi eser restorasyonlarında, mezar taşı olarak, çeşme imalatında bu taşlardan yararlanılıyor.

 

 Urfa Taşını Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?

 Urfa taşı, Şanlıurfa bölgesindeki taş ocaklarından doğal olarak çıkartılıyor. Bu nedenle, ihtiyacınız ölçüde taşı sipariş vermek için Seferoğlu Taş Ocağı ve Madencilik firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Firmanın www.ruhatasi.com internet sitesini ziyaret edip, gerekli bilgiyi alabilirsiniz. İsterseniz, iletişim formunu doldurup, size geri dönüş sağlayabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları sormak ve sipariş vermek için 0532 734 08 71 veya 0414 314 67 60 numaralı çağrı hatlarını arayabilirsiniz. Bu çağrı hatları 7/24 saat hizmet verdiği için istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

 Firma her ölçüde ve isteğe göre taş kesimi yapıyor. Bir telefonunuzla veya mailinizle istediğiniz sayıda ve ölçüde taş siparişi verebiliyorsunuz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun verdiğiniz siparişler araçlara yüklenerek adresinize gönderiliyor.

 Mükemmel işçiliğe, estetik ve kaliteli görünüme sahip taşlara, en uygun ve avantajlı fiyatlarla sahip olmak istiyorsanız firmayla irtibata geçebilirsiniz. Taşın özellikleri, kullanımı, döşenmesi, fiyatı, nakliyesi gibi konularda her türlü bilgi ve yardımı alabilirsiniz.